24h ☏ +371 29220011

SIA “Ķekavas nami” siltumenerģijas tarifs samazināts par 31%

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi izmaiņas SIA “Ķekavas nami” siltumenerģijas tarifos. Ķekavas iedzīvotājiem no 1. augusta siltumenerģijas tarifs samazināsies par 31% jeb 17,96 EUR/MWh mazāk – 39,89 EUR/MWh (bez PVN).

 

Siltumenerģijas tarifi samazinājušies, pateicoties dabasgāzes cenas lejupslīdei.

 

“Tik vērienīgs tarifu samazinājums nav novērots nevienā no apdzīvotajām vietām Latvijā. Redzam, ka šogad, pateicoties dabasgāzes un šķeldas cenas samazinājumam, vairākās vietās Latvijā ir tendence samazināties siltumenerģijas tarifiem,” stāsta SPRK Enerģētikas departamenta direktore Līga Kurevska.

 

SPRK 2017. gadā izveidotā pieeja šobrīd ļauj siltumapgādes uzņēmumiem daudz operatīvāk reaģēt uz kurināmā cenu vai iepirktās siltumenerģijas cenu izmaiņām. Līdz ar to, reaģējot uz šīm cenu izmaiņām, tarifus ir iespējams koriģēt vairākas reizes gadā, nodrošinot to atbilstību faktiskajām pakalpojuma izmaksām.

 

Paziņojumu par noteiktajiem (piedāvātajiem) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem SIA “Ķekavas nami” iesniedza SPRK šā gada 16. jūnijā. SPRK, izvērtējot komersanta iesniegto pamatojumu, secināja, ka noteiktie (piedāvātie) tarifi ir pamatoti un atbilstoši metodikai.

 

Ar siltumenerģijas tarifiem citās Latvijas pilsētās var iepazīties SPRK mājaslapā publicētajā interaktīvajā kart